wspiera mikrobiom jamy ustnej probiotyk z laktoferyną, olejkami eterycznymi i witaminą D *

Pidutti P et al. Journal of Applied Microbiology 2017; 124; 398-407; Raport z badania w warunkach in vitro: „Przeciwbakteryjne działanie suplementu diety Salistat zawierającego w składzie Lactobacillus salivarius SGL 03, laktoferynę, GOS oraz olejki cytrynowy i rozmarynowy na Streptococcus pyogenes, Streptococcus sanguinis i Streptococcus mutans” wykonawca Jagiellońskie Centrum Innowacji

Homepage Woocommerce
Homepage Woocommerce

Przyszłość w dziedzinie wczesnej profilaktyki stomatologicznej


Suplement diety Salistat SGL03 wspiera mikrobiom jamy ustnej. To PROBIOTYK z laktoferyną, olejkami eterycznymi i witaminą D, oparty na 6 aktywnych składnikach, które pomagają zachować zdrowie zębów i jamy ustnej. Innowacyjna formuła produktu jest wynikiem współpracy polskich oraz włoskich naukowców. Wielopłaszczyznowe działanie składników preparatu opisują liczne badania, a jego SKUTECZNOŚĆ została potwierdzona w badaniach laboratoryjnych przez Instytut Jakości Jagiellońskiego Centrum Innowacji.*

+

Pidutti P et al. Journal of Applied Microbiology 2017; 124; 398-407; Raport z badania w warunkach in vitro: „Przeciwbakteryjne działanie suplementu diety Salistat zawierającego w składzie Lactobacillus salivarius SGL 03, laktoferynę, GOS oraz olejki cytrynowy i rozmarynowy na Streptococcus pyogenes, Streptococcus sanguinis i Streptococcus mutans” wykonawca Jagiellońskie Centrum Innowacji Berlutti F et al. Annali di Stomatologia 2011; II (3-4):10-18; Kędzia A. et al. Postępy Fitoterapii 2/2013, 71-75; Nowak K. et al. Chemik 2013; 67(2): 11-3; Maathuis AJ et al. J Nutr. 2012;142(7):120512; Kühnisch J. et al. Journal of Dental Research. 2015;94(2):381–387

Homepage Woocommerce

Lactobacillus salivarius SGL03 - dobra bakteria naszych czasów.

Lactobacillus salivarus SGL03 to bakteria probiotyczna, która naturalnie występuje w jamie ustnej człowieka. Konkuruje o miejsce i pożywienie z bakteriami patogennymi m.in. Porphyromonas gingivalis, Streptoccocus mutans i Streptococcus pyogenes. Te niekorzystne dla zdrowia bakterie przyczyniają się m.in. do powstawania próchnicy, stanów zapalnych przyzębia i dziąseł. Podczas licznych badań polscy i włoscy naukowcy dostrzegli unikalne właściwości dobroczynnej bakterii Lactobacillus salivarius i na tej podstawie opracowali produkt salistat SGL03, który pomaga zachować zdrowie zębów i jamy ustnej.

Homepage Woocommerce

Precyzja i wielopłaszczyznowość działania

Precyzja i wielopłaszczyznowość działania

 • Lactobacillus salivarius SGL03 2 mld JTK*,
 • Laktoferyna 50 mg,
 • Witamina D 5 μg, (200 j.m.)
 • Glukooligosacharydy (GOS) 1000 mg,
 • Olejek cytrynowy 0,5 mg,
 • Olejek rozmarynowy 0,5 mg.

Laktoferyna

to bioaktywne białko, które naturalnie występuje w ślinie człowieka. Składnik ten wpływa na hamowanie negatywnych procesów, które mogą szkodliwie oddziaływać na zdrowie dziąseł i zębów. Dzięki właściwościom laktoferyny zostaje ograniczona kolonizacja niekorzystnych bakterii w jamie ustnej, które przyczyniają się do formowania płytki nazębnej, a także tych, które powodują niekorzystne zmiany w dziąsłach.


Glukoligosacharydy (GOS)

czyli prebiotyk, który jest doskonałym źródłem składników odżywczych dla dobroczynnych bakterii.


Witamina D

wspomaga zdrowie zębów poprzez udział w mineralizacji szkliwa.


Naturalne olejki eteryczne

cytrynowy i rozmarynowy - działają ściągająco, odkażająco i odświeżająco oddech.

Skuteczność potwierdzona badaniami

Składniki suplementu diety Salistat SGL03 wykazują silne działanie hamujące namnażanie bakterii z kategorii próchnicogennych oraz odpowiedzialnych za wywoływanie stanów zapalnych w jamie ustnej.

*Producent ma na to dowód w postaci wyników badania laboratoryjnego in vitro na preparacie Salistat SGL03 w Jagiellońskim Centrum Innowacji.

Szalka po inkubacji 24 godziny (patogen wraz z salistat SGL03)

*Raport z badania w warunkach in vitro:

„Przeciwbakteryjne działanie suplementu diety Salistat SGL03,  zawierającego w składzie Lactobacillus salivarius SGL 03, laktoferynę, GOS oraz olejki cytrynowy i rozmarynowy na Streptococcus pyogenes, Streptococcus sanguinis i Streptococcus mutans. Wykonawca Jagiellońskie Centrum Innowacji.

Jakość ma znaczenie

Produkt objęty jest Nutropharma Quality System, co oznacza, że każda partia Salistat SGL03 poddawana jest nadobowiązkowej certyfikacji w niezależnych laboratoriach pod względem zanieczyszczeń oraz zgodności z deklaracją ilości składników aktywnych.
Homepage Woocommerce

Produkt dla każdego, również dla Ciebie

Salistat SGL03 dedykowany jest osobom, które przygotowują się do lub są po zabiegach: ortodontycznych, protetycznych, chirurgicznych, endodontycznych oraz skalingu, a także stosujących preparaty przeznaczone dla osób ze zmianami zapalnymi przyzębia. Powinien być stosowany jako uzupełnienie higieny jamy ustnej u kobiet i mężczyzn, w tym dzieci od 3 r.ż. Wskazany dla kobiet w ciąży i matek karmiących.
Homepage Woocommerce

Wskazany dla kobiet w ciąży i matek karmiących

Zgodnie ze stanowiskiem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego przygotowanym wraz z położnikami, kobiety ciężarne powinny być objęte opieką stomatologa, a w przypadku wystąpienia zapalenia dziąseł - periodontologa. Pierwsza wizyta kobiety ciężarnej u ginekologa powinna odbyć się do 10 tygodnia ciąży. W tym okresie należy także wykonać badanie stomatologiczne, uwzględniające ocenę stanu zdrowia jamy ustnej, określenie potrzeb profilaktyczno-leczniczych i ustalenie planu leczenia. *
Górska R. Wielgoś M. Zdrowie jamy ustnej a ciąża. 2018; Raport z badania w warunkach in vitro: „Przeciwbakteryjne działanie suplementu diety Salistat zawierającego w składzie Lactobacillus salivarius SGL 03, laktoferynę, GOS oraz olejki cytrynowy i rozmarynowy na Streptococcus pyogenes, Streptococcus sanguinis i Streptococcus mutans” wykonawca Jagiellońskie Centrum Innowacji
Salistat SGL03 to jeden z niewielu preparatów dostępnych na rynku, który zawiera naturalne i co najważniejsze bezpieczne dla kobiet w ciąży i mam karmiących składniki o korzystnym wpływie na zdrowie jamy ustnej, która szczególnie w okresie ciąży jest narażona na występowanie zmian zapalnych w obrębie jamy ustnej.

Dlaczego warto stosować Salistat SGL03?

Homepage Woocommerce

Stanowi doskonałe uzupełnienie wieczornej higieny jamy ustnej całej rodziny.
Działa najefektywniej wtedy, kiedy śpimy.
Nie barwi zębów.

Homepage Woocommerce

Wygodna, plastikowa butelka idealnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu, a także w podróży, gdyż nie ma konieczności przechowywania preparatu w warunkach chłodniczych.

Homepage Woocommerce

salistat SGL03 został zaprojektowany z uwzględnieniem nietolerancji pokarmowych i preferencji żywieniowych konsumentów: nie zawiera glutenu, cukru, alkoholu, GMO oraz jest odpowiedni dla wegetarian.

Homepage Woocommerce

Może być stosowany długotrwale, bez działań ubocznych, w tym przez kobiety ciężarne i mamy karmiące oraz dzieci od 3 r.ż.

Jak stosować?

Homepage Woocommerce

1. Umyj zęby. Zachowaj min. 60 minutową przerwę. Jeśli musisz używać produktów zawierających alkohol i/lub chloroheksydynę.

Homepage Woocommerce

2. Przekręć nakrętkę do oporu zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Homepage Woocommerce

3. Postukaj w nakrętkę w celu uwolnienia proszku.

Homepage Woocommerce

4. Odkręć nakrętkę i sprawdź czy proszek w całości trafił do fiolki.

Homepage Woocommerce

5. Zakręć ponownie i wstrząśnij, aż do uzyskania jednolitej zawiesiny.

Homepage Woocommerce

6. Przytrzymaj płyn w jamie ustnej przez 30 sekund rozprowadzając go po zębach i dziąsłach

Homepage Woocommerce

7. Połknij. Nie płucz. Nie popijaj.

Homepage Woocommerce

8. Nie spożywaj napojów i pokarmów.

O Salistat SGL03

Suplement diety Salistat SGL03 wspiera mikrobiom jamy ustnej. Probiotyk z laktoferyną, olejkami eterycznymi i witaminą D oparty jest na 6 aktywnych składnikach, które pomagają zachować zdrowie zębów i jamy ustnej.

Wspierają układ odpornosciowy*

Wpływają na mineralizację zębów*

Hamują namnażanie bakterii wywołujących stany zapalne i próchnicę*

Zmniejszają nieprzyjemny zapach z ust*

Uzupełniają naturalną mikrobiotę jamy ustnej i jelit

* Pidutti P et al. Journal of Applied Microbiology 2017; 124; 398-407; Raport z badania w warunkach in vitro: „Przeciwbakteryjne działanie suplementu diety Salistat zawierającego w składzie Lactobacillus salivarius SGL 03, laktoferynę, GOS oraz olejki cytrynowy i rozmarynowy na Streptococcus pyogenes, Streptococcus sanguinis i Streptococcus mutans” wykonawca Jagiellońskie Centrum Innowacji.

10 DNI
30 DNI
60 DNI

PROFILAKTYKA OGÓLNA

 • Wsparcie równowagi mikrobioty jako formy wczesnej profilaktyki chorób przewlekłych:
  • kuracja 10 dni, daje ochronę na 1 miesiąc
 • halitoza, wsparcie zdrowia dziąseł
  • kuracja 10 dni, daje ochronę na 1 miesiąc

PROFILAKTYKA GINEKOLOGICZNA

 • Po skalingu 10 DNI
 • Kobiety w ciąży (OD II TRMESTRU) 10 LUB 30 DNI (na 3 miesiące stosowania) jako profilaktyka porodu przedwczesnego

PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA

 • Po skalingu, oczyszczaniu korzeni zębów 10 DNI
 • Przed założeniem implantu 10 DNI
 • Po założeniu implantu 10 DNI
 • Po ekstrakcji min. 10 DNI od zagojenia rany.
 • Przed założeniem stałego aparatu 10 DNI.
 • Po założeniu aparatu stałego min. 10 DNI.
 • Zabiegi endodontyczne min. 10 DNI.
 • Przed planowanym zabiegiem operacyjnym 10 DNI
 • Wsparcie chorób przyzębia – w zależności od nasilenia choroby nawet 30 dni (na 3 miesiące stosowania)

Osoby przygotowujące się do zabiegu lub po zabiegach: ortodontycznych, protetycznych, chirurgicznych, endodentycznych.

Osoby po skalingu, oczyszczaniu korzeni zębów.

Kobiety ciężarne.

Osoby stosujące produkty przeznaczone dla osób ze zmianami zapalnymi przyzębia.

Salistat SGL03 to jeden z niewielu preparatów dostępnych na rynku, który zawiera naturalne, i co najważniejsze bezpieczne dla kobiet w ciąży i mam karmiących, składniki o korzystnym wpływie na zdrowie jamy ustnej, która szczególnie w okresie ciąży jest narażona na występowanie zmian zapalnych w obrębie jamy ustnej.

Produkt mogą stosować dzieci od 3 roku życia. W przypadku młodszych wiekowo grup, wskazany jest nadzór rodzica

Składniki suplementu wspierają układ odpornościowy i uzupełniają naturalną mikrobiotę jamy ustnej i jelit. Okazuje się, iż zastosowanie Salistatu u osób zakażonych skutkowało zahamowaniem namnażania wirusa SARS-CoV- 2 na szalkach (in vitro), po umieszczeniu na nich materiału pobranego od tych osób.

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik produktu.

Działanie produktu oraz jego składników zostało potwierdzone przez Instytut Jakości Jagiellońskiego Centrum Innowacji. Poddawany jest również nadobowiązkowej certyfikacji w niezależnych laboratoriach pod kątem zanieczyszczeń oraz zgodności z deklaracją ilości składników aktywnych.

1. Pacjenci z grupy wysokiego ryzyka

60 Dni + kontrola (do 6 razy na rok)

2. Pacjenci z grupy średniego ryzyka

30 Dni + kontrola (2-3 razy na rok)

3. Pacjenci z grupy niskiego ryzyka

30 Dni + kontrola (1-2 razy na rok)

Produkt jest dostępny głównie w sprzedaży bezpośredniej od producenta. Zakupu można dokonać na www.sklep.nutropharma.pl

Kup Salistat

1 - miesięczna kuracja | opakowanie 10 fiolek

71,79 

Kup teraz

Specyfikacja

Klasyfikacja:

Suplement diety.

Dostępne opakowania:

10 fiolek x 10 ml.

Forma:

Proszek do sporządzenia zawiesiny doustnej.

Przechowywanie:

Temperatura pokojowa. Nie wymaga warunków chłodniczych. Technologia opakowania gwarantuje zachowanie żywności bakterii probiotycznych oraz ich odpowiednie dawki.

Sposób użycia:

1 fiolka na dobę jako ostatni etap wieczornej higieny jamy ustnej.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi:

Istnieje możliwość powstawania osadu na dnie fiolki. Jest to naturalny osad, nie wpływający na jakość oraz skuteczność produktu.

Partnerzy współpracujący

Villa Nova Dental Clinic
ul. Przyczółkowa 219
02-962 Warszawa

Tel. (022) 651 66 22
Kom. 602 790 990
Kom. 602 507 707